+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Erkek sivrisineklerin hortumu var mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Erkek sivrisineklerin hortumu var mıdır
  Erkek Sivrisinekler İle İlgili Bilgi


  Erkek Sivrisinek.jpg


  Erkek sivrisinekle dişi sivrisineklerden biraz farklıdır. Hortumları, sivrisineklerin kan emmek için kullandıkları organlarıdır. Ancak sadece dişi sivrisinekler kan emdikleri için, bir tek onların hortumu vardır. Dişi sivrisinekler, içlerinde yumurta taşır. Bu yumurtaların büyüyüp gelişmesi için ise proteine ihtiyaç vardır. Kan, bu protein açısından iyi bir kaynaktır. İşte bu sebeple dişi sivrisinekler kan emerek yumurtalarının protein ihtiyacını karşılamış olur. Erkek sivrisineklerin yumurta sahibi olma ve kan depolayarak onları büyütme sorumlulukları olmadığı için hortumları da yoktur. Yani diğer canlılardan alınan kan, sadece yumurtalar içindir; karın doyurmak için değil. Sivrisineklerin besin kaynağı bitki özleridir.
 2. Fatma
  Administrator

  Sivrisinek sıcak ve nemli yerlerde yaşarlar. Bu nedenle genelikle kışın sivri sinek pek olmaz. Sivrisinek bir çok hastalık taşır. Ve bulaştırır. B u nedenle sivrisinek ilaçlarını kullanmakta fayda var.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Hayır. Erkek sivrisineklerin hortumları yoktur. Sivrisinekler kan emmek amacıyla hortumlarını kullanmaktadırlar. Fakat erkek sivrisinekler kan emmezler.
+ Yorum Gönder