+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Bronzlaşma nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bronzlaşma nedir
  Bronzlaşma İle İlgili Bilgi

  Birçok insan bronzlaşmak ister. Bronzlaşma yani derimizin güneş altında rengini değiştirmesi olayı, cildimizin 'derma' isimli tabakasındaki renk hücrelerinin kimyasal bir tepkimesi dir. Bu hücreler, güneş ışığının içindeki UV ışınlarına maruz kaldıklarında hemen 'melanin' denilen daha koyu renk maddelerinin miktarını artırır. Böylece derimizin rengi koyulaşır. Aslında bu koyulaştırmanın sebebi, deriyi UV ışınlarının tehlikeli etkilerinden korumaktır. Çünkü melanin UV ışınlarını emer. Ancak güneş ışığı altında kalmaya devam ettikçe bir noktadan sonra artık bu koruma da yeterli olmaz. Derimizin rengi koyulaşmış, yani üzeri melanin ile kaplanmış olsa bile yine de UV ışınlarının bir kısmı derimizin içine girmeye devam eder. Aşırı UV ışınlarına maruz kalmak ise sonunda deri kanserine bile yol açabilir. Her yıl yarım milyon insanda bu hastalık görülmekte ve özellikle gençler arasında giderek artmaktadır.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Özellikle açık tenli insanların bronzlaşmak istediğini bilmekteyiz. Bir çoğumuz denizli veya güneşli bölgelerde güneşlendiğimiz zaman cildimizin karardığını görürüz buda bronzlaşma olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca bronzlaşmayı tüm sağlık risklerine rağmen insanlar arasında iyi ve sağlıklı göründükleri kanısına hakimdir.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Bronzlaşma, beyaz tenli bir kişinin güneşlenme yoluyla veya başka bir yöntem ile vücudunun rengini karartması olarak tanımlanabilir. Sırf bunun için birçok kişi sıcak yaz aylarında sahillere akın etmektedir.
+ Yorum Gönder


bronzlaşma nedir