+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Leylekler niçin bazen tek ayak üzerinde dururlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Leylekler niçin bazen tek ayak üzerinde dururlar
  Leyleklerin Tek Ayak Üzerinde Durmasının Sebebi Nedir? Hakkında Bilgi

  Sizde eminim fark etmişsinizdir. Leylekler sürekli tek ayak üzerinde durur. Leylek ve balıkçıl gibi kuşların ayakları çok kemiklidir ve ayaklarında ısıyı yalıtacak yağ gibi bir madde bulunmaz. Bu yüzden ayakları çabucak üşür. Onlar da ara sıra tek ayakları üzerinde durup diğer ayaklarını tüyleri arasında ısıtmak için vücutlarına çeker.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Leylekler, Büyük uzun bacaklara sahip ve leylekgiller familyasına ait olan bir kuş türüdür. Genellikle tek bacak üstünde durmalarıyla insanların ilgisini çekmeyi başarmışlardır. Bunun nedeni ise bacaklarını tüyleri arasına koyarak ısıtmak istemeleridir.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Leyleklerin ayakları çabucak üşüdüğü için ayaklarına tüylerinin arasına alıp ısıtırlar. Leyleklerin bazen tek ayak üzerinde durmalarının sebebi bundan kaynaklanmaktadır.
+ Yorum Gönder


leylekler neden tek ayak üstünde durur,  leylekler neden tek ayak üzerinde dururlar,  martılar neden tek ayak üzerinde durur,  leylekler neden tek ayak üzerinde durur,  leylek neden tek ayak üstünde durur,  leylekler neden tek ayak üstünde dururlar