+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Katı sabun mu sıvı sabun mu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Katı sabun mu sıvı sabun mu
  Sıvı Sabun mu Katı Sabun mu Hakkında Bilgi

  Sıvı sabun mu katı yoksa sabun mu katı diye sorular duymaktayız. Kalıp şeklindeki katı sabunlar tüketilirken, pek çok kişi tarafından defalarca kullanılır. Tabi her kullanıcı tarafından üzerlerine çeşitli mikroorganizmalar bırakılır. Bu mikroorganizmalar nemli ya da durgun sıvı ortamları sever ve oralarda çoğalır. O zaman da temizlik amacıyla kullanılan sabun, tam tersine mikrop yuvası haline gelebilir. Bu sebeple katı kalıp sabun kullanacaksak, küçük olanlarını tercih etmeliyiz. Ayrıca her kullanımdan sonra sabunu güzelce yıkayıp, yerine öyle bırakmalıyız. Temiz ve kuru ortamda tutmalıyız.
  Sıvı sabunlarda ise durum farklıdır. Sıvı sabunun kutusundan sadece ele alınan miktarı kullanılır. Sabunu kullan sabunun geriye kalanı ile hiçbir teması olmaz. Bir de sıvı sabun, katı sabun gibi durduğu yerde eriyip bitmediğinden daha ekonomiktir.
 2. Muhammed
  Özel Üye

  Sıvı sabun kullanımı her açıdan daha iyidir. Çünkü sıvı sabunu sadece kullanacağınız kadarını alabilirsiniz ve daha hijyeniktir. Oysa katı sabun kullanımında birçok kişi aynı yere temas eder ve sabun kirlenir, mikrop yuvası haline gelir.

  O nedenle sıvı sabun kullanımı her anlamda daha doğru bir seçim olacaktır.

+ Yorum Gönder


katı ve sıvı sabun arasındaki fark,  sıvı sabun ile katı sabun arasındaki fark,  katı ve sıvı sabunlar arasındaki farklar,  sıvı sabunla kalıp sabun arasındaki fark