+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda En çok kime benziyorsunuz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  En çok kime benziyorsunuz
  En Çok Kime Benziyorsunuz Hakkında Bilgi

  Günlük hayatta da sürekli '' aa siz ne kadar çok benziyorsunuz gibi cümleler kullanırız ''En çok kime benzediğinizi hiç düşündünüz mü? Annenize mi? Babanıza mı? Yoksa başka bir yakınınıza mı? Bu kişilerden birine benzeseniz bile hiçbirisi aynen sizin gibi görünmüyor, sizin gibi düşünemiyor, sizin gibi davranamıyor. Yani siz tam anlamıyla bir başkasına benzemiyorsunuz. Peki sizi öteki insanlarla benzer kılan, bir yandan da benzersiz yapan şey nedir?
  Bu sorunun cevabı; yaşamın bilgisini saklayan DNA'nın, mucizevi yaratılışında gizli. Saçlarınızın ve gözlerinizin rengi, boyunuzun uzunluğu, vücudunuzdaki olayları kontrol eden bütün bilgiler Yani sizi siz yapan özelliklerin tümü DNA'larda saklı. Peki içerisinde bu kadar çok hayati bilgi bulunan DNA, nedir? Vücudun neresindedir ve nasıl bir yapıya sahiptir?
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanlar sürekli olarak günlük hayatta birilerine benzetirler. bu aslında normal bir şey çünkü gerçekten insanlar birbirlerine benzemektedirler. hatta insan en çok anne , baba, veya kardeşlerine benzer. bunu nedeni de benzer genler bulundurmaktan kaynaklanmaktadır.
+ Yorum Gönder