+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Yaratılıştaki sonsuz çeşitlilik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Yaratılıştaki sonsuz çeşitlilik
  Yaratılıştaki Sonsuz Çeşitlilik İle İlgili Bilgi

  Elde edilen bilgilere göre Dünya yaratıldığından beri yaşamış olan ve halen yaşamakta olan milyarlarca insanı düşünün. Bütün bu insanların DNA kütüphanesindeki ana bilgi aynı olduğu halde, çok çok küçük farklılıklar sayesinde sonsuz çeşitlilik oluşmakta ve hiçbir insan birbirine benzememektedir.

  Bilim adamları insanın genetik yapısında bulunan bilgilerin çokluğunu vurgulamak için değişik ölçü birimleri bulmuşlar. Örneğin:
  · 1 DNA molekülünde, 1 milyon ansiklopedi sayfası ya da 1000 kitap dolduracak miktarda bilgi bulunur.
  · 1 DNA molekülündeki bilgilerle dolu kitaplar, üst üste konulsa kitapların yüksekliği 70 metreye erişir.
  · 1 DNA molekülündeki bilgiler kağıt üzerine yazılı hale getirilebilse; kağıtların uzunluğu Kuzey Kutbu'ndan Ekvator'a kadar uzanır.
  · Günün her saniyesini gen haritasındaki bir harfi ezberlemekle geçiren bir insanın, bu bilgilerin tamamını ezberlemek için 100 yıl yaşaması gerekir.
  · Bir insan, insanın gen haritasını daktilo etmeye başlasa ve dakikada 60 kelime yazarak günde 8 saat çalışsa, bu çalışmayı ancak 50 yılda bitirebilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi dünyanın yaratılışından bu zamana kadar bir den fazla insan yaşamış ancak hepsi birbirinden farklı idi. bunun nedeni dna içinde bulunan bazlardır. bunlarda ki küçücük bir farklılık insanların farklı olmasını sağlamaktadır.
+ Yorum Gönder