+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Eskimolar buzdan evlerini nasıl ısıtıyorlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Eskimolar buzdan evlerini nasıl ısıtıyorlar
  Eskimolar Buzdan Evlerini Nasıl Isıtıyorlar? Hakkında Bilgi

  Aslında eskimolar soğuğa alıştıkları için pek üşümezler. Eskimolar adına igloo denen buzdan evler yaparlar. Bu evlerin yalıtımı çok önemlidir. Ana yapıyı oluşturan buz bloklarının arası karla sıvanarak tıkanır.

  İyi bir igloonun kapısı da yer üstünde olmaz. İçeri girip çıkarken kapının açılıp kapanması, içerde ki sıcak havanın dışarı kaçmasına soğuk havanın içeri dolmasına neden olur.

  Bundan dolayı buzdan bir ev yapılırken önce geçici bir kapı yapılır ve evden içeri girilir. Asıl kapı evin altındaki kar kazılarak yer altından geçirilen kapıdır. Bu sayede buz evin yalıtımı tamamlanır. Buzdan ev elbette ki bizim ölçülerimizde sıcacık değilse de, bu sayede oldukça elverişli bir ısıya gelir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Eskimolar evlerin çok titiz bir şekilde yaparlar. Öncelikle içeriye soğuk havanın girmesini önleyecek bir şeklinde evlerini kurarlar bu yüzden içeride yaktıkları hava onları korumaya yeterdir.
+ Yorum Gönder


kutuplarda eskimoların evlerini nasıl ısıttıkları,  kutuplarda yaşayan eskimolar evlerini nasıl ısıtırlar,  kutuplarda yaşayan eskimoların evlerinin nasıl olduğu ve evlerini nasıl ısıttıkları,  kutuplarda eskimolar evlerini nasıl ısıtıyor,  kutuplarda yaşayan eskimolar evlerini nasıl yaparlar