+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Gözümüz Neden Seyirir ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Gözümüz Neden Seyirir ?
  Gözümüz Niçin Seğirir? Hakkında Bilgi

  Farkındaysanız bir yere baktığımız zaman veya durduğumuz yerde gözümüz seğirir. Göz seğirmesi göz kapağının kendi kendine titreşmesi durumudur ve bu durum kesinlikle “göz kırpma” dan farklıdır.Göz seğirmesi nin belli başlı en önemli 3 nedeni vardır. Bunlar;

  1. Yorgunluk-uykusuzluk,
  2. Stres
  3. Kafeindir.

  Bilgisayar kullanımı ve parlak isiklar da uyarıcı olarak dikkate alınabilir.
  Göz seğirmesi sorunu yaşayan kişilerin uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmesi, stresli yasam dan uzak durması, bilgisayar kullanımını azaltmasi, evlerinde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmalar kullanması ve kahveyi kesmesi onlara yardımcı olabilir. Ayrıca geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine doğru bastırarak masaj yapmaları da faydalı bir kaç işlemden biridir.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Gözümüz seğirdiği zaman aklımıza batıl inançlardan biri gelir. Yani kötü bir şey olacak kuşkusuna düşeriz. Fakat bildiğiniz gibi bu o anlama gelmemektedir. Fark ettiyseniz göz seğirme genellikle yorgun veya stresli zamanlarınızda olmaktadır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Gözümüz çok yorulduğumuzda, sıkıntılı olduğumuzda veya aşırı miktarda kafein aldığımızda seyirir. Bunun için gözümüzü çok yormamaya dikkat etmeli ve gözü yoran hareketlerden kaçınmalıyız.
+ Yorum Gönder