+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Eski insanlar tuvaletlerini nasıl yapıyorlardı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Eski insanlar tuvaletlerini nasıl yapıyorlardı?
  Eski İnsanlar Tuvaletlerini Nasıl Yapıyorlardı? Hakkında Bilgi


  0d4d.jpg


  Eski den yeniye doğru gidiyoruz. İnsanlar tarihlerinde çok uzun bir süre tuvalet kullanmadılar. İşlerini, hayvanlar gibi, en yakın çalının dibinde veya bir ırmak kenarında görebiliyorlardı. Ancak toplumlar geliştikçe, köyler, kasabalar ortaya çıktıkça tuvalet ihtiyacını karşılamak için daha uzak mesafelere gitme zorunluluğu doğdu. Ayrıca açıkta bırakılan atıkların yarattığı kötü koku ve hastalık tehlikeleri de insanlarda bu konuda bazı önlemler almanın zamanının geldiği bilincini oluşturdu.
  Binlerce yıl önce oturakta oturup ihtiyaçlarını giderdikten sonra oturağa düşenleri uzaklara döken Sümerler, Mısırlılar ve Hindistan'da yaşayanlarla başlayarak günümüze kadar gelen tuvalet kullanım alışkanlığı; çeşitli evrelerden geçerek son olarak 1849 yılında 'U' şeklinde bir borunun, kötü kokuyu önlemek amacıyla, tuvalet çıkışına monte edilmesiyle bugünküne en yakın halini almıştır. 1888 yılında ise tuvaletlere zinciri çekilince suyu akan klozetler ilave edildi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanlşar en eski çağlarda tuvalket kullanmıyorlardı onlarda işlerini hayvanlar gibi dışarda görüyorlardı. daha sonra insanların gelişmesi ile tuvalet adabı doğdu. şimdi ise insanlar evlerinde en rahat ve konforlu tuvalet şekli olan klozetleri kullanmaktadılar.
+ Yorum Gönder