+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Ekmek Kızartma Makinasının İcadı Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Ekmek Kızartma Makinasının İcadı Hakkında Bilgi
  Ekmek Kızartma Makinasının İcadı İle İlgili Bilgi

  Elde edilen bilgilere göre İlk elektrikli ekmek kızartma makinası 1909 yılında General Elektrik tarafından üretildi. Bu dönemde üretilen kızartma makinasında bir tel örgünün üzerine konulan bir dilim ekmek tek taraflı ısı aldığı için diğer tarafının kızarması ekmeğin çevrilmesi ile mümkün oluyordu.

  1927 yılında ise Charles Strite ilk fırlatmalı ekmek kızartma makinasını üretti. Diğer kızartma makinasına göre daha geliştirilmiş bir modeldi. Çift taraflı kızartma yapabiliyordu. Ayarlanan süre dolduğunda ekmeğin dışarı fırlamasını sağlayan yay serbest kalıyordu. Böylece daha pratik şekilde kızartılmış ekmek yapılabiliyordu.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi sabahları ailecek yenilen bir kahvaltı gibisi yoktur. sabahları annelerimiz uyandıkları zaman bizlere kızartılmış ekmekler yaparlardı. ancak bu çok uzun sürerdi ancak ekmek kızartma makinesinin icadı ile kızartılmış ekmekler dakikalar içinde hazır olmaya başlandı.
+ Yorum Gönder