+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Bitlerden nasıl kurtulabiliriz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bitlerden nasıl kurtulabiliriz
  Bitlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

  Bitlerden kurtulmanın en iyi yolları.Taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarından da alabilirsiniz

  Kontrol Önlemleri

  Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
  - İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
  - Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
  - Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
  - Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
  - Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.
  Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Öncelikle bitlerden korunmak değilde bitlerin bize bulaşmaması için çözüm aramak daha iyi bir yöntem olacaktır. Birinci çözümlerimiz den biride temiz olmaktır elinizden geldiği kadar temiz olmaya çalışın, haftada en az 2 kere banyo yapmanızda yarar var.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Bitlerden kurtulmak için hemen sıcak su ile bol sabunla güzel bir duş almaktır. Ayrıca kıyafetlerinizi de kaynar su ile güzelce yıkamaktır. Saçta oluşan bit varsa eğer eczaneden ilaç alarak kullanabilirsiniz. Erkeklerin saçında bit varsa eğer bence gidip saçını kazıtması daha doğru olacaktır.
+ Yorum Gönder