+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Kalp Krizi Nedir - Nelere Yol Açar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Kalp Krizi Nedir - Nelere Yol Açar
  Kalp Krizi Nedir? Hakkında Bilgi

  Bilinen en kötü hastalıklardan biri olan kalp krizi;Enfarktüsün nedeni kısaca kolesterolle ve yağla dolu plak tarzında lezyonların damarı tıkamasıdır.
  Tıkanma sonucu kan akımı tamamen kesilirse ölüme yol açabilen kalp krizi (enfarktüs) ortaya çıkar.

  Nasıl Meydana Gelir?
  Kalp, istirahatte dakikada 60-80 kez tüm vücuda kan pompalayan güçlü bir pompadır. Tüm vücudun kan ihtiyacını karşılarken kendisinin de beslenmesi ve kan alması gerekir. Kalbin kendini besleyen bu damarlara koroner arterler adı verilir. Koroner arterlerin dolaşımında bir bozulma olduğunda koroner yetersizlik meydana gelir. Koroner yetersizlik tabloları koroner damarlardaki darlıkların tipine derecesine ve yerine göre değişir. Bazı hastalarda sadece fiziksel aktivite sırasında ortaya çıkan ve dinlenmekle geçen göğüs ağrıları olabileceği gibi, bazen damarların ani olarak tıkanması sonucu gelişen, şiddetli göğüs ağrısıyla başlayan ani ölüme yol açabilen kalp krizi (enfarktüs) de ortaya çıkabilir. 2. Esma
  Devamlı Üye

  Günümüzde fazlasıyla karşılaştığımız ölümcül olaylardan biride kalp krizidir. Kalp krizi insanın kalp damarlarının kapanmasıyla ve kanın tamamen durmasıyla oluşur ayrıca ölüme neden olmaktadır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Kalp krizinin nedeni, yağ ile dolu olan plak tarzında lezyonların damarları tıkaması sonucu kan basıncının azalması veya tamamen kesilmesi durumudur. Kan basıncının tamamen kesilmesi halin ölüm bile meydana gelebilir.
+ Yorum Gönder