+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Pirinç Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Pirinç Hakkında Bilgi
  Pirinç Nedir Hakkında Bilgi

  Sıcak ve sulak topraklarda yetiştirilen kapalı ve iki çenekli tohumlarda buğdaygillere bağlı bir bitki ve onu başaktan, kabuktan ayrılış taneleri. 20-25 santimetre su içinde bırakılmış ve sıcaklığı yirmi dereceden aşağı olmayan tarlalarda yetiştirilir. Tarladaki su, pirinç başaklarının toplanacağı zamana kadar kalır. Hasat mevsiminde suyu çekilmiş tarlada pirinç başakları toplanır, başaklardan da taneler ayrılmak suretiyle kabuklu ve buğday tanesi büyüklüğünde pirinç taneleri meydana çıkmış olur. Pirinç, bütün dünyada kullanılan önemli besin maddelerinden biridir. Sumak ile kaynatılıp yendiğinde ishali keser.
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Pirinç Nedir

  Papirüs, Nil kıyılarında yetişen,bir çenektiler türünden bir bitkidir. Eski Mısırlılar,bu bitkinin sapının zarlarını uzun şeritler halinde kesip,nemlendirir,sonra baskıya koyup cilalayarak kağıt yerine kullanırlardı.

  Papirüsün üzerine yazı yazılabilecek duruma getirilmesi çok güç olduğundan,bir papirüs sayfası üzerine yazılan yazılar silinmek suretiyle beş on defa kullanılırdı.

  Mısırda yapılan kazılarda eski çağlara ait binlerce Papirüs yaprağı bulunmuş ve bunlar tarihe ışık tutmuştur.

  Papirüse yazılmış bir çok tarihi vesika bugün Dünyanın muhtelif müzelerinde saklanmaktadır.

 3. Nesrin212121
  Yeni Üye
  Pirinç insanların vazgeçilmezidir Pirinç buğday ve mısır dan sonra yer alan bir tarımdır,Pirinç Pilavı da çok güzel oluyor ve Pirinç unu da çok güzel oluyor.
+ Yorum Gönder


pirinç hakkında bilgi,  pirinç ile ilgili bilgiler,  pirinç hakkında kısa bilgi,  pirinç ile ilgili bilgi,  pirinç hakkında herşey,  pirinç ile ilgili araştırma