+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Sınırda Doğanlar - Sınırda Doğan Kişiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Sınırda Doğanlar - Sınırda Doğan Kişiler
  Sınırda Doğan Kişiler Hakkında Bilgi

  Yapılan araştırmada Astrolojide güneşin bir burçtan başka bir burca geçerken dünyaya gelmiş olma durumunu ifade eder. güneş'in burç değiştirme günleri yıldan yıla değiştiği için, örneğin 19 ocak'ta doğmuş bir kişi, bir oğlak veya bir kova olabilir.
  güneş, tam gece yarısı gibi belirli bir saatte burç değiştirmez, dolayısıyla kişinin burcu, doğum saatine ve doğum yerine bakılarak belirlenir. san francisco'da güneş, kova burcuna yaklaşık 12:15'te girerken, aynı anda new york'ta saat 15:15 olduğu için, o gün saat 12:15'te new york'ta doğan kişinin güneş'i oğlak olabilir.

  zodyak'ta (burçlar kuşağı) 12 burç vardır ve her bir burç, 30 dereceden oluşur, böylece 360 derecelik daire tamamlanır. bir burcun 29. derecesinde bulunan bir gezegen, "değişken" olarak tanımlanır, yani bu gezegen, hem sınırları içinde bulunduğu burcun ve hem de bir sonraki burcun özelliklerine sahip olabilir.

  örneğin eğer bir kişi, 29 derece ikizler burcunda doğmuşsa, bu kişide hem ikizler hem de yengeç karakteri bulunabilir. bu birey, bazen mantıksal ve çözümsel kararlar vererek, hayata bir ikizler gibi yaklaşır ve bazen de bir yengeç gibi, duygular ve sezgiyle hareket eder. diğer gezegenler veya yükselen ve başucu'nun bu iki burçtan birine düşmesi, kişinin bu burca biraz daha eğilimli olması anlamına gelebilir.

  bir gezegenin değişken olması, bireyin tutarsız olması anlamına gelmez. çünkü bu durum, kişiye daha geniş bir perspektif ve daha geniş bir seçim olanağı sağlar. bu konumun muhtemel zorluğu, kişinin aynı anda iki yöne birden çekilmesi ve iki burç arasında gidip gelme durumu olabilir. kendileri için durum rahat olabilir, ancak diğer insanlar, bu davranışı kafa karıştırıcı ve belirsiz bulabilirler.

  güneş, herhangi bir gezegen veya açısal noktaların (yükselen, alçalan, ayakucu veya başucu), bir burcun ilk derecesinde bulunması, o burcun ifadesine çok özel bir renk katar.

  güneş'i, bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunan kişiler, genellikle, bulundukları ortamda kendilerini bir yabancı gibi hisseder ve bu durum kendilerini ifade edişlerine de yansır. bir anlamda sıfırdan başlama durumundadırlar. akranları, aileleri ve toplumun koşullandırmaları onları etkilemez. genellikle bir farklı olma duygusu vardır ve bu kişiler hayatlarını, geldikleri yer ve kendilerinden beklenenden çok farklı bir şekilde şekillendirirler.

  bu durum, doğum haritasındaki diğer gezegenler için de geçerlidir. örneğin uyumun ve ilişkilerin yöneticisi olan venüs, bir bireyin haritasında, bir burcun sıfırıncı derecesinde bulunduğunda, bu birey, kişisel ilişkilerinde ve estetik zevklerinde çok farklı bir özellik sergileyebilir. bu özellik iyi veya kötü değildir; farklı ve oldukça ilgi çekici olması muhtemeldir
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Tam sınırda doğan kişilerin burçları dopum haritalarına bakılarak tespit edilmektedir. Bazı insanlar burcun diğer burca geçeği saatte doğmaktadır bu nedenle hangi burçtan olduğu saatte bakılarak tespit edilir.
 3. Ziyaretçi
  Ben de iki burcun tam sınırında güneş sıfırıncı derecedeyken doğmuşum bir derece Aslan burcu değil. Sıfır derece Aslan burcu benim yengeç burcu olduğum anlamına mı geliyor? 22.07.1984 Eskişehir 18:30 bana yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim
 4. Fatma
  Administrator
  Ben de iki burcun tam sınırında güneş sıfırıncı derecedeyken doğmuşum bir derece Aslan burcu değil. Sıfır derece Aslan burcu benim yengeç burcu olduğum anlamına mı geliyor? 22.07.1984 Eskişehir 18:30 bana yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim
  Hayır, aslan burcu olduğunuz anlamına geliyor.

+ Yorum Gönder


sınırda doğan burçlar