+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Jiletin icadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Jiletin icadı
  Jiletin İcadı İle İlgili Bilgi

  Elde edilen bilgilere göre Jiletin icadı King Camp Gillette tarafından 2 Aralık 1901 günü patenti alındı. Aslında Gillette'e bu fikri,
  patronu William Painter vermişti. Bir gün ona gelerek, "Neden şöyle bir kere kullanıldıktan sonra atılabilecek bir şey yapmıyorsun?
  Öyle bir şey bul ki, müşteri tekrar almak zorunda kalsın!" dedi. Gillette, bu öneriyi 1895 yılma kadar hiç önemsemedi. O yıl, bir gün aynanın önünde durup yüzüne bakarken, usturanın yerini alabilecek bir şey yapmak fikri geldi. Derhal çelik üreticileriyle temaslara başladı. Ama, konuştuğu bütün ustalar, ona yeterince ince, yeterince düzgün, yeterince keskin ve yeterince ucuz bir kesici çelik yapmanın olanaksız olduğunu söylediler. Bir gün (28 Eylül 1901) Boston'da William Nickerson adlı bir teknisyene rastladı ve öteki bütün ustaların sıraladıkları güçlüklerin üstesinden birlikte geldiler. 1903 yılında, jilet üretimi başladı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Jilet bilindiği gibi diktörgen şeklinde olan ve tamamen demirden yapılmış her iki tarafında çok iyi keskin olan bir alettir. bu jilet bilindiği gibi erkeklrin kullandıkları daha doğrusu sakal bıyık tıraş için kullandıkları bir şeydir.
+ Yorum Gönder