+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Arkeoloji-Tabuttaki Kızın Sırrı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MaiEf_
  Devamlı Üye

  Arkeoloji-Tabuttaki Kızın Sırrı
  Tabuttaki Kızın Sırrı İle İlgili Bilgi

  Rosalia Lombardo 1918 doğumlu bir general kızı.

  İşte insanı hayrete düşüren o mumya.1920 yılında ispanyol ateşesi diye bilinen bir hastalığa yakalanıyor ve 2 yaşında can veriyor. Bu küçük kız hakkında farklı farklı hikayeler anlatılıyor.

  Onu mumya eden kimyager Dr. Salafia, insan cesetlerine balsam sürmeyle ilgilenen bir uzman.

  Bazı hikayelerde onu muhafaza eden bu Doktorun kendi babası olduğu iddia ediliyor.

  Kızın nasıl, hangi tekniklerle ve hangi maddeler ile mumya edildiği, bugüne kadar bilinmiyor. Cesedin cürümesini engellemek için muhtemelen nitrit ve nitrat karışımı bir madde enjekte edilmiş.Doktorun kullandığı bu karışım henüz tam olarak çözülemedi.Bugüne kadar yapılan mumyalama tekniklerinin hiç birisinde ceset bu şekilde yüzde yüze yakın bir oranda canlı gibi durmadı.

  İşte O Resim

  iimr.jpg
  Rosalia Lombardo´nun mumyası dünyanın en dayanıklı ve en sağlam mumyaların dan birisi sayılıyor. Diğer mumyalar da tatbik edildigi gibi balmumu kullanılmadığı, kızın halen tek tek görünmekte olan sac tellerinden ispat ediliyor.

  Şuan bu mumya Palermo'da Sicilya'da (Italya) da bulunuyor. Çok güzel bir kız çocuğu olan küçük Rosalia Lombardo, sanki canlı imiş gibi, mışıl mışıl uyuyor gibi duruyor

  Oysa 80 yıldır Rosalia Lombardo ölü bir "çocuk"
 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  çocuk sanki uyuyor uyanacak gibi çok başarılı bir mumya olmuş gerçi ne ile yapıldığı bilinmiyor , şu anda italyada sicilyada bulunmaktadır ,mumyalanalı 80 yıl olmuştur
+ Yorum Gönder