+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Arkeoloji-At Kuyruklu İnsan Mumyaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MaiEf_
  Devamlı Üye

  Arkeoloji-At Kuyruklu İnsan Mumyaları
  At Kuyruklu İnsan Mumyaları Hakkında Bilgi

  Bulunan bu mumya 1.7 metrelik saçlarını atkuyruğu halinde toplamış, 400 yıllık mumyalar, Çin'in uzak batısında bulundu.

  Çin'in en uzak batı bölgelerinden Ksinjiang'ın Turfan kentinde, bir inşaat için yapılan kazı çalışmaları sırasında, 6 tane tuhaf insan bedeni bulundu.

  Mumyalanmış olan ve son derece iyi muhafaza edildikleri anlaşılan cesetlerin yaklaşık 400 yıllık oldukları tahmin ediliyor.

  Hemen incelenmeye alınan bu insan kalıntılarının ne şekilde mumyalandıkları henüz anlaşılamadı ama 1644'ten, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulduğu 1911'e kadar iktidarda olan ve son hanedan olan King hanedenına mensup oldukları belirtiliyor.


  At Kuyruklu İnsan Mumyalar.jpg
  Tamamı erkek olan mumyaların 1.7 metre uzunluğunda ve atkuyruğu şeklinde toplanmış saçları dikkat çekti.

  Hanedana üye kimselerin saçlarını bu şekilde topladıkları biliniyor ama şimdiye kadar böylesine genç kimselerde bu kadar uzun saçlar görülmediğini söyleyen uzmanlar "Bu insanların cansız bedenlerini bulmak bir tesadüftü. Ama onlar çok bilinmeyenli birer denklem gibiler. Son hanedanın üyeleri olduklarını biliyoruz. Ama o uzak bölgede, nasıl toplu halde öldüklerini, neden hepsinin genç olmasın akarşın bu denli uzun saçları olduğunu bilmiyoruz" dediler.
 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  çinlilerde pek çok gelenek var türkler gibi gelenekleriyle yaşayan insanlar at kuyruklu insan mumyalarının King hanedenına mensup oldukları belirtiliyor, ayrıca mumyalar çok iyi muhafaza edilmiştir
+ Yorum Gönder


bataklık mumyaları