+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Ytong nedir - Ytong hakkında - Ytong özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Ytong nedir - Ytong hakkında - Ytong özellikleri nelerdir
  Ytong İle İlgili Bilgi

  Araştırmalar sonucu elde ettiğimiz bilgileri sizlere sunmaktayız. Ytong — Gazbeton yapı malzemesi olarak geçer. Hacminin %84 ü kuru hava gözeneklerinden oluşur. Diğer yapı malzemelerine göre (tuğla, beton) hafiftir. Isı ve ses yalıtımda çok ileridir. Bünyesindeki hava boşlukları geçirimsiz olduğundan dolayı ısı ve ses yalıtımı yüksektir.

  Tarih [değiştir]
  İlk kez İsveç patentli olan bu ürün İsveç'in Yxhult kentinde bulunmuştur. İsmi ise Yxhult'un Y'si ve Betong (İsveç dilinde beton anlamına geliyor) sözcüklerinin harmanlanmasından oluşur. 2. EHLİMAN
  Bayan Üye

  İnşaatlarda kullanılan beton malzemesi olarak bilinen ytong ürünü boşluk olmadığı için ses ve ısı yalıtımda öndedir. İlk İsveç'te bulunmuş ve kullanılmış daha sonra diğer ülkeler tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Ytong, ''gazbeton'' olarak tabir edilen bir inşaat malzemesidir. İçerisinde bulunan binlerce gözenek sayesinde çoğu binada ayrıca ısı yalıtım sistemi gerektirmeyen bir yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder


ytong nedir