+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Kuter nedir - Kuter hakkında - Kuter özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Kuter nedir - Kuter hakkında - Kuter özellikleri nelerdir
  Kuter İle İlgili Bilgi

  Yapılan araştırmalara göre; Kuter İngilizce "to cut" kesmek fiilinden gelmektedir. sosis ve salam hamurunun kuter dışında elde edilmesi hemen hemen olanaksızdır. XX. yüzyılın başına kadar hamur zırh benzeri bıçaklarla yapılmakta idi. halen güney, doğu ve güneydoğu anadolu da kebap kıyması zırh ile yapılmaktadır. kuter denen bir tekne (tabla) ve tekneye dikey olarak konulmuş 2-3-4 veya 6 bıçaktan oluşan ve farklı hızla dönen bıçak takımlarından ibarettir. bıçaklar kullanış amacına göre faklı olmaktadır. yağ ve donmuş et için faklı bıçaklar kullanılmaktadır. teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı amaçlar için değişik kapasiteli kuterler üretilmeye başlanmıştır. üretilecek ürünün çeşidine göre en iyi karışımı yapabilen vakum paketler veya pişmiş ürün üretildiyse ısıl işlem uygulanarak haşlama ve pişirme işlerini doğrudan kuter de yapabilen pişirici kuter ler de mevcuttur. 2. EHLİMAN
  Bayan Üye

  İngilizce bir tabir olan kuter kelimesi kesmek anlamına gelir. Döner ve et gibi türlerin kesilmesi amacıyla zırh gibi büyük olan keskin bıçaklar kullanılmaktadır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Kuter, İngilizce kökenli bir kelimedir ve kesmek anlamına gelen "to cut" fiilinden türetilmiştir. Salam, sosis vb. maddelerin kesilmesini anlatan cümlelerde kullanılan bir kelimedir.
+ Yorum Gönder