+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Parapsikoloji'de Psişürji Ne Demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Parapsikoloji'de Psişürji Ne Demektir
  Psişürji Nedir? Hakkında Bilgi


  Yapılan araştırmalara göre Psişürji, bedensiz varlıkların görünür hale gelmeleri ve bunların mikrokozmos üzerindeki etkilerini etüt eder. Bu evokasyon (gözle görünür hâle gelme) çalışmaları daha önce söz ettiğimiz “astral imajlar” ya da “elemanter” varlıkları kullanmak suretiyle gerçekleştirilirdi. Evokatör (medyom), ilk adımda özel bir çalışma ile yarı-şuurlu somnambülizm hâline getirilirdi.

  Yani, organizmasının geri kalanı ile bağlantısını tam olarak kesmeksizin, gözlerini astral aleme açardı. Daha sonra bir bedensiz varlıkla irtibat kurar ve o varlığın materyalize olmasına aracılık ederdi. Bu durumda, tezahür eden bedensiz varlık, astral seyyale ile sarılırdı. Eskiler buna, “küçük bir hava bedeni ile sarılmak” derlerdi. Görünür hale gelmesini ve materyalize olmasını sağlayan bu seyyale idi.

  16. yüzyıl okültistlerinden Cornelius Agrippa şöyle diyor:

  Varlığın, bazen bir hava bedeni ile sarılan bu imajı, bir gölge ile kaplanır ve bu zarfa bürünerek zaman zaman dostlarına fikirler verir, zaman zaman da düşmanlarına etkide bulunur; çünkü tutkular, yeniden hatırlamalar ve duyumlar, can bedenden ayrıldıktan sonra da onunla kalırlar.

  Varlığı saran bu akışkanları meydana getiren madde ile elektrik arasında büyük benzerlikler vardır. Nitekim, bu tip evokasyonlarda kullanılan sivri uçlu objelerin (kılıç gibi) sebebi de bu olsa gerektir, denmektedir
 2. Asel
  Bayan Üye

  Psişürji Görsel

  Psişürji Görsel1.jpg

  Psişürji Görsel12.jpg
+ Yorum Gönder