+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Dünyanın en küçük arabası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dünyanın en küçük arabası
  Dünyanın En Küçük Arabası İle İlgili Bilgi

  Dünyanın en küçük arabası hakkında elimize geçen bilgileri size aktarmış bulunmaktayız.Her şeyin küçüğü şirindir derler ya…Bu arabalar için geçerli midir bilmem ama bu konu ile ilgilenen birçok insan var hayatta.Perry Watkins de (47), daha önce en alçak seviyeli arabalarla 3 kere Guinness rekorlar kitabına girmişti. Watkins, şimdi bu mekanik
  maharetlerini dünyanın en küçük arabasını üretmeye kanalize etti. Araba tutkunu, yeni arabasıyla da rekorlar kitabına girmek istiyor.

  Watkins, arabasının, halen Guinness rekorlar kitabındaki en küçük arabanın yarısı boyutunda olduğunu söylüyor. Watkins’in ürettiği araba, bir çamaşır makinesi büyüklüğünde. Araba ilk kez uluslararası medyaya İHA aracılığıyla tanıtılıyor.

  Watkins, yeni arabası için ilhamı İngiltere’de çok sevilen çizgi televizyon karakteri Postman Pattan (Postacı Pat) aldığını söyledi.

  Dünyanın en küçük arabası, yeni araba vergisi rejimine uygun. Watkins, yine normal bir plaka numarası da olan aracını şimdilik Buckinghamshire kırsal bölgesinde komşu ve arkadaşlarını etkilemek için kullanıyor.

  Watkins, “30 senedir alışılmış ve alışılmamış araçlar yaptım. Dünyanın en alçak arabası olarak dünya rekorları kırdım. Dünyanın en alçak seviyeli aracını üretince dünyanın en küçük arabasını da imal edebileceğimi düşündüm. Halen rekor 1960′larda üretilmiş Peel P 50′de. Bu aracı bir televizyon programında gördüm ve ondan daha küçüğünü yapmaya karar verdim” diye konuştu.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  şu anda dünyanın en küçük arabası ünvanı hala 1960 yılında üretilmiş olan Peel P 50 ye aittir. ancak araba yapımcısı olan Perry Watkins en küçük arabayı yaptığını iddia ediyor. watkins en basık arabayı yaparak 3 kere guinnes rekorlar kitabına girmiş bile.
+ Yorum Gönder


dünyanın en küçük arabası