+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Orkide yetiştirmek için gereken genel şartlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Orkide yetiştirmek için gereken genel şartlar
  Orkide yetiştirmek için gereken genel şartlar

  orkidenasilbakilir.jpg


  Orkide yetiştirmek çok sayıda etkene dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Orkide bakımı ile ilgili sıkça sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz. Orkide bakımında asıl soru ben orkideler için nasıl bir ortam sağlayabilirim bunu belirlemektir. İmkanlarınızı belirledikten sonra sıra bu ortama uygun orkide türünü seçmeye gelir. Tabi hediye orkide bakımı bu şartlara uymuyor, çünkü size hediye alınan orkide görüntüsüne bakılarak seçilmiş orkidedir. Ancak kendiniz orkide alıyorsanız bu kurallara uymanız en iyisidir.

  Literatürü kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Hangi orkide türünü yetiştirmek istediğinize karar verin. Orkide türünü seçerken en iyi yollardan biri türlere özel yetiştirme makalelerini okumaktır. Hem orkideler hakkında geniş bilgi edinirsiniz hemde yetiştirme şartlarını bir birleriyle kıyaslama şansınız olur.

  1.İç mekanlarda (%40 - %70) arası nem miktarı
  2.Doğru ışık
  3.Yeterli Gece ve gündüz sıcaklıkları
  4.Türlere uygun sulama programı. Sulama için saf su kaynağı
  5.Temiz hava sirkülasyonu
  6.Zaman zaman seyreltik gübrelerle gübreleme
  7.Orkidelere uygun saksı
  8.Saksı değişimi ve orkideler için hazırlanmış saksı harcı
  Bu liste yalnızca orkide bakımı için gerekenlerin kısa özetini içeriyor. Hastalıklar, tedaviler, budama ve düzenli bakım hakkında derinlemesine bilgi edinmek için makaleleri okumaya devam edebilirsiniz.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Orkide bir saksı çiçeğidir. doğal olarak çok güzel bir kokusu ve şekli vardır. bunun dışın da bu çiçeği yetiştirmek için özellikle yapmanız gereken temel şeyler vardır bunlar bu çiçekleri düzenli sulamak ve ihtiyaç duydukları sıcaklık ile ışığı sağlamak gerekir.
+ Yorum Gönder