+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Orkide Çeşidine Göre Sulama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Orkide Çeşidine Göre Sulama
  Orkide Çeşidine Göre Sulama

  Phalaenopsis - Tüm yıl boyunca eşit miktarda nemli olmalı
  Paphiopedilum - Yıl boyunca yapraklarını nemlendirebilirsiniz ancak toprağı neredeyse kurumadan sulamayın
  Brassia - Bahar ve yaz aylarında toprağı nemli olmalı (büyüme dönemi olduğu için) diğer zamanlarda daha az su verebilirsiniz
  Cattleya - Büyüme zamanında toprağı biraz kurumadan su vermeyin
  Cymbidium - Eşit olarak nemli olabilir, büyümesini tamamladıktan sonra daha az su verebilirsiniz.
  Orkidelerin sapları suyu ve su içerisindeki mineralleri depolayacak kadar geniş ve uzundur. Bu uzun saplara sahip orkideler çok fazla suya ihtiyaç duymazlar. Yani toprağı kuruyana kadar tekrar sulamanız gerekmez. Ancak kısa saplı orkideler daha nemli ortam ister ve daha sık sulanmaları gerekebilir.
  Orkide bakımı için musluk suyu kullanıyorsanız suyun sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü orkideler çok fazla sayıda çözülmüş mineral, kireç ve kum içeren suları sevmezler. Suyunuzun kireçli olup olmadığını çamaşır makinenizden veya tadından anlayabilirsiniz.
  Evet kısacası orkide bakımı yapmaya karar verdiyseniz yapmanız gerekenler sırasıyla çiçeği konumlandıracağınız alanı belirlemek, evin gündüz ve gece sıcaklıklarını ölçmek, alacağınız orkide türüne karar vermek, orkideyi satın aldığınız yere bitkinin türünü ve su ihtiyacını sormak ve son olarak bitkinizi kaliteli su ile sulamak olacaktır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Orkide bir saksı çiçeğidir. ve u saksı çiçeği hayatımızın her anına renk ve anlam katmaktadır. orkide çiçekleri sevgiyi aşkı anlatan bir çiçektir. bir çok rengi vardır. ve her rengide birbirinden güzellerdir. bunun dışın da bu çiçeğin de sahip olduğu özelliklere göre alması gereken bakımlar vardır. bunlardan biri de düzenli bir şekilde sulamadır.
+ Yorum Gönder