+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Çiçek soğanı almanın püf noktaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çiçek soğanı almanın püf noktaları
  Çiçek soğanı almanın püf noktaları

  Daha büyük soğan daha büyük çiçek !


  Alışveriş listesi yapın: Fikir almak için kataloglardaki resimleri veya dergileri kullanın. Renk, çiçek açma süreçleri ve büyüklükleri için tercihlerinizi not edin. Eğer istediğiniz kalite yoksa bu bilgi size istediğiniz kaliteye çok benzer bir çeşit bulmanızda yardımcı olacaktır.
  Etiketleri okuyun: Soğanlarda başarılı olmak için uzman olmanıza gerek yok. Bütün ihtiyacınız bulunması kolay olan soğanları seçmek ve dikmek. Paketlenmiş soğanlar, size dikme bilgileri ve etiketlerdeki diğer bilgileri sağlar. Bahçe merkezlerinden alınan paketlenmemiş soğanlar genellikle bilgi kağıtlarıyla gelir. İnternetten sipariş alan şirketler, gerekli bilgiyi kataloglarında listelerle ve talimatları soğanlar gönderilirken içine eklerler.
  İkliminizi göz önünde bulundurun: Her türlü iklime uyum gösteren soğanlar vardır. Soğan satıcınız hangi soğanın sizin ikliminiz için en uygun olduğunu söyleyecek en iyi kaynaktır.
  Unutmayın:
  Daha büyük soğan daha iyidir ve daha iyi çiçek verir.
  Yumuşak lapa gibi veya küflü soğanları veya kötü bir şekilde ezilmiş olanları tercih etmeyin.
  Çiçek soğanlarının, soğanınkiler gibi çabuk yırtılabilecek zarları vardır. Bu durum çiçek soğanlarına zarar vermez ve soğan dikildikten sonra daha hızlı bir kökleştirme sağlar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Çiçek soğanları almak isteyenler yetiştirecekleri yada yetiştirmek istedikleri çiçekler ile ilgili önceden bilgi edinmelidirler. Çiçek soğanları alırken uzun ömürlü olanları dört mevsim yaşayacak çiçeklerin soğanlarını tercih edebilirsiniz.
+ Yorum Gönder