+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Melisa çiçeği nasıl yetiştirilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Melisa çiçeği nasıl yetiştirilir
  melisa çiçeği nasıl yetiştirilir

  melisacicek.gif

  En önemli bakım işi, yabancı ot çapası ve ot almadır. Bu işlemler özellikle bitkinin ilk gelişme öneminde önemlidir. Nem ve sıcaklık uygun olduğu taktirde kısa zamanda hızla büyür ve toprak yüzeyini kaplar Ege bölgesinde ise çapa ve sulama, mutlaka gerekir. Sulama işlemi ise fideler büyümeye başladığında ya da biçimden sonra yapılmalıdır. İlk çapadan sonra, bitkiler toprak yüzeyini kaplamadan önce ikinci çapanın yapılması gerekir. Sulamanın sıklığı, yetiştirildiği bölgenin durumuna ve gelişme zamanına göre değişmekle beraber özellikle yaz aylarında her biçimde 2-3 kez sulanması gerekmektedir.
  İyi bir şekilde gübreleme, verime çok etkide bulunur. Gübrenin bir kısmı da her biçimden sonra verilmesinin, uygun olduğu belirtilmektedir. Dekara 6-8 kg azot vermek, yeterlidir.
 2. Zahra
  Üye

  Melisa Çiçeği, hoş kokusundan dolayı kendisinden daha çok Parfüm çiçeği olarak sözedilen bir çiçek türüdür. Muhteşem kokusu ile koklayanları cezbeder ve özellikle de akşamları çok güzel kokular yayar. Ayrıca bu bitkiden yapılan çay bir çok hastalığa iyi gelmektedir.
+ Yorum Gönder


melisa çiçeği nasıl yetiştirilir,  melisa bitkisi nasıl yetiştirilir,  melisa nasıl yetiştirilir,  kolonya çiçeği fidesini nereden bulabilirim,  melisa çiçeği,  melisa çiçeği yetiştirme