+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Kadife Çiçeği hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kadife Çiçeği hakkında bilgi
  Kadife Çiçeği hakkında bilgi

  kadife-i-e-i-hakk-nda-bilgi.jpg

  Kolay yetişmesi ve gösterişiyle kadife çok sevilen bir yaz çiçeğidir. Çeşitleri günden güne artmaktadır. Farklı boylardaki çeşitlerin renkleri parlak sarıdan bordoya kadar değişir. Çiçekleri çok uzun ömürlüdür. Kadife mayıs ayından kış soğukları başlayıncaya kadar açar. Bol güneş alan yerlere ekilmelidir. Bol tohum verir. Bu tohumlar nisan ayında bahçeye serpilir. Yerinde büyütülebilir. Veya çıkan fideler başka yerlere şaşırtılır.

  Kısa boylular 25 cm uzun boylular biraz daha aralıklı dikilir. Kadife toprak açısından fazla nazlı değildir. Aşırı sulama ve fazla gübre kullanımı bitkinin yeşile kaçmasına sebep olur. Çiçek açmasını geciktirir.

  Kadifenin ilginç bir özelliği sebze bahçelerine dikildiğinde ürün artışına sebep olmasıdır. Bitkinin karakteristik kokusu ve parlak renkleri sebzelerin döllenmesini sağlayan böcekleri çeker. Bazı zararlıları ise uzak tutar. Ayrıca çiçekler sebze bahçesine farklı bir güzellik katar.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Parlak ve sarı ile turuncu rengin karışımından meydana gelen bir süs bitkisidir. Peygamber çiçeklerini andıran Kadife çiçeği oldukça dayanıklı ve bahçelerde ekiliyken bahçeyi saksıda ise balkonları renklendiren çok güzel bir bitkidir.
+ Yorum Gönder


kadife çiçeği hakkında bilgi,  kadife çiçeği ile ilgili bilgiler,  kadife,  kadife çiçegi hakkında bilgi