+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Yılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Yılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir
  Yılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir

  Yılbaşı Çiçeği kolay yetişen bir çiçek ancak bazı istekleri vardır. Dinlenme periyotlarına ihtiyaç duyar.

  Öncelikle mümkünse yazın dışarı çıkarın,yarı gölge bir yere yerleştirin. Eylül -ekim aylarında serin bir yere alın ve suyunu iyice azaltın. Kasım başında asıl yerine alın ve sulamayı artırın. Sulama suyuna az miktarda besin ekleyebilirsiniz. Tomurcuktayken kesinlikle yerinden oynatmayın. Çiçekleri bittikten sonra sulamayı tekrar azaltın. Bu şekilde her yıl bol çiçek açacaktır.

  ÖZELLİKLERİ

  ISI
  Yılbaşı çiçeğinden bol çiçek alabilmek için daima serin ortamda bulundurmak gerekir.(12-15 c.)Oda ısısında tomurcuk sayısı çok az, çiçek ömrü ise kısa olur.

  IŞIK
  Direkt güneş görmeyen aydınlık bir yer iyidir.

  SULAMA
  Çiçekteyken ve yazın www.alasayvan.net düzenli sulayın. Dinlenme zamanı suyu iyice azaltın.Kasım başında asıl yerine alın ve sulamayı artırın. Sulama suyuna az miktarda besin ekleyebilirsiniz. Tomurcuktayken kesinlikle yerinden oynatmayın. Çiçekleri bittikten sonra sulamayı tekrar azaltın. Bu şekilde her yıl bol çiçek açacaktır.

  NEM
  Yapraklarına sık sık su püskürtün.

  Gerekirse her yıl ilkbaharda www.alasayvan.net saksı değişebilirsiniz. Yapraklarından kolayca yetişir. Bir parça yaprak kesin. Birkaç gün dışarıda soldurduktan sonra dikin.

  Gübrelenmesi
  12-2. aylar arasında 15 günde bir kez 1 gr. Kaktüs Gübresi 1 lt. suda eritilerek verilmelidir. Bitkiler pamuklu bitlere karşı hassastırlar. Bunun için belirti www.alasayvan.net
  görüldüğünde insektisitlerden birisi ile ilaçlanmalıdır
  Yılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir4.jpgYılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir1.jpgy-lba-i-e-i-nas-l-yeti-tirilir2.jpgYılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir3.jpg
 2. Fatma
  Administrator

  Yılbaşı Bitkisi kış aylarının çiçeğidir. Kasım - Aralık – Ocak aylarında çiçeği görülür. Oldukça kolay kökleniyor. herhangi bir lopunu kırıp kumlu, topraklı ortama batırmak yeterli.
+ Yorum Gönder


yılbaşı çiçeği nasıl çoğaltılır,  yılbaşı çiçeği nasıl bakılır,  yılbaşı çiçeği,  yılbaşı çiçeği nasıl dikilir,  yılbaşı çiçeği nasıl yetiştirilir,  yilbasi cicegi