+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Menekşe çiçeği anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Menekşe çiçeği anlamı
  Menekşe çiçeği anlamı

  Genellikle uzun ömürlü olabilen menekşe türü, bazen dönemlik de yaşayabilir. Yaprakları kalp şeklini andırır ve düzensiz, asimetrik (çarpık) çiçekleri bulunur. Bu çiçekleri menekşe familyasının içindeki türlerin ayırt edici www.alasayvan.net özelliğidir. Çiçeklerinin rengi genellikle, çiçeğin adını verdiği menekşe rengindedir. Fakat mavi, sarı, beyaz, pembe ya da çok renkli açan türleri de bulunur. Çok bol çiçek açar, tüm bahar ve yaz döneminde çiçek açtığı görülebilir.


  menek-e-i-e-i.jpg
  Menekşe bitkisi birden fazla saksıya ayrılabilir. Yaprakları en az 2–3 cm sapı kalacak şekilde kopartılır. Yaprak 4'te biri toprağın içinde kalacak şekilde dikilir. Toprağı olabildiğince ıslak tutulmalıdır. Bu dönem su dolu bir www.alasayvan.net bardakta da geçilebilir. 6 aydan sonra eskisi gibi bir menekşe bitkisi olacaktır

  Toprağı sürekli nemli tutulmalıdır. Alttan sulandığı durumlarda sürekli su eklemek zorunda kalınmaz. Bu sayede ihtiyacı olduğu kadar suyu alttan emecektir. Alttaki haznenin su dolması durumunda 2-3 hafta fazladan www.alasayvan.net sulamaya ihtiyaç kalmaz.
  Sulama sırasında kesinlikle yapraklara su değmemelidir. Bu durumda yaprakta lekeler oluşur, hatta yaprak ölebilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Menekşede çok büyük bir değişiklik görülmediği sürece sulanmada kullanılan kap, ölçü ve su miktarı değiştirilmemelidir. Menekşe gücünü önce kökleriyle saksıyı doldurmaya harcıyor bu nedenle menekşe için küçük saksı tercih etmeliyiz aksi takdirdeçiçek açmaz.
+ Yorum Gönder


menekşe,  menekşe çiçeği,  menekşe çiçeğinin anlamı,  menekşe çiçeği anlamı,  menekşe resmi,  menekse cicegi