+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Al Sümbül Çiçeği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Al Sümbül Çiçeği
  Al Sümbül Çiçeği

  al-s-mb-l-ile-ilgili-g-rseller1.jpg

  Sıcak salonlar için zarif ve garip çiçeklerdir. Yazın açıkta güneşli yerde yaşayabilir. Çiçekleri, dallarından toprağa kadar uzanırlar. Bu www.alasayvan.net fidanlar çelikle yetiştirilir, sevdiği toprak (3) sayılı topraktır. Suyu ve inek gübresinden şerbeti sever. İlkbaharın ilk günlerinde Mart – Nisan aylarında saksısı değiştirilmelidir. Mayıs Ve Ekim aylarında çiçeklenir.

  Son yıllarda çok sevilen bir ev bitkisi olduğu halde, eskiden sadece botanik bahçelerinde yetiştirilirdi. Uzun, kırmızı çiçekler veren bu bitkinin yetişme şekli basit değildir. Çok nemli bir atmosferde sulama ılık su püskürterek yapılmalı, çiçekli bitkinin ise www.alasayvan.netsadece yapraklarına püskürtülmelidir. Normal ısılı odalarda iyi büyüyen Acalpha’yı Mart ortasından Ekim ortasına kadar öğle sıcağından korumak da yerinde olur.

  Çelikten kolayca çoğaltılabilir. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm. uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alman çelikler, kum bulunan küçük saksılarda köklendirildikten sonra daha geniş saksılara alınırlar. Bu saksıların dibinde kiremit parçaları olmalı ve iyi kaliteli harç bulunmalıdır. Saksılamadan sonra da toprak normal şekilde sıkıştırılmalııdır. Kışın bitkiye gübre verilmemeli, ancak ilkbahardan www.alasayvan.net sonbahara kadar haftada bir sıvı gübre vermeli ve ilkbaharın genlerinde hafifçe budama yapmalıdır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  al sümbüllü çiçeği alt yani gövde kısmı yeşil iken başı yani üst kısmı bazıları bazıları ise beyaz olabilmektedir güzel kokulu ve göze hoş gelen bir çiçek türüdür.
+ Yorum Gönder


sümbül çiçeği yetiştirme,  ev çiçekleri