+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Atlas çiçeği bakımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Atlas çiçeği bakımı
  Atlas çiçeği bakımı

  doğal ortamında yetiştirildiğinde boyları 5 metreye kadar ulasabiliyor.Saksı ortamında yetişen türlerinde ise uzunlukları 55-90 cm. arasında değişir. Gövdesinden uzanarak çıkan sapların ucunda yaz başlarında ucu açık pembe renkli boru ya benzer şehvetli çiçekler açar.Atlas çiçeği açdıkdan 4-5 gün sonra solar.

  atlas-cicegi.jpg
  Tohumlar ekilerek yada gövdeden kesilen parçalar aracılığı ilede çoğaltılabilir. Pamuklu bitlere karşı korunmaları daha uzun yaşamalarına yardımcı olacakdır.Yetiştirilmesi için toprağına dere kumu, az miktarda kil ve yanmış çiflik gübresinden oluşan bir toprak hazırlanmalıdır.Yazın çiçeğimize bolca su verilir kışın ise bu miktar iyice azaltılır.Doğrudan güneş ışığından sakınmalı, aydınlık ve yarı gölgeli yerlerde yetiştirilmelidir. Sıcağı seven bitkimize yazın balkonda bakabiliriz. Sıcaklıgın 10 derecenin altına düşmesi bitkimizin gelişimini negatif yönde etkiler.Bitkimize çiçek açdığı dönemlerde ayda iki kere kaktüs gübresi verilir.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Atlas bitkisi çok hoş görünen bir bitkidir. Aslan bitkisi tropikal ortamlarda yetişir. Atlas bitkisi ağaçların üstünde yetişen bir bitki türüdür. Atlas bitkisi gece çiçek açan bitkilerdir. Atlas çiçeği evde de yetiştirilebilen bir bitkidir.
+ Yorum Gönder


atlas çiçeği bakımı,  atlas çiçeği,  çiçek bakımı,  atlas cicegi bakimi,  atlas çiçeğinin bakımı,  atlas cicegi