+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda saksı çiçek hastalıkları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  saksı çiçek hastalıkları
  Saksı çiçek hastalıkları

  Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

  SAKSIDAKİ ÇİÇEKLERDE HASTALIK.jpg

  Yapraklarda Sararma: Özellikle kışın saksı toprağının gereğinden www.alasayvan.net fazla nemli tutulması, bitkinin fazla sulanması ve aşırı güneş altında ışığa maruz kalması buna neden olabilir.

  Yaprak Dökülmeleri: Çiçekli haldeyken bitkiye çok su verilmesi, saksı toprağının çok nemli tutulması, aşırı derecede kurutulması veya ani sıcaklık değişikliği yaprak dökülme nedenlerindendir.

  Tomurcuk Dökülmesi: Saksı toprağının çok nemli tutulması, fazla kuru www.alasayvan.net olması, çiçeğin yerinin sık değiştirilmesi ve yoğun karanlık tomurcukların dökülmesine neden olur.

  Kök ve Gövde Çürümeleri: Toprağın fazlaca nemli tutulmasından kaynaklanır.

  Yapraklardaki Kahverengi Yanıklar: Püskürtme yapıldıktan sonra, güneşin bitkinin üzerine direkt gelerek yaklaşmasından kaynaklanır.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Saksıda çiçek yetiştirmek mümkündür. Saksıda yetiştirilen çiçekler çok fazla sulanması durumunda çiçekler çok kolay çürümekte ve kolay bir şekilde kurtlanırlar. Saksıları bazen solucanlar basabilirler. Saksının toprağı çok fazla solucan ile dolarsa saksıyı suya tamamen batırırsanız solucanlar suyun yüzeyine çıkacaktır.
+ Yorum Gönder