+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Hangi çiçekler nazlıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hangi çiçekler nazlıdır
  Hangi çiçekler nazlıdır

  Çiçekler çok nazlıdır.Sadece su toprak onların büyümesi için yeterli değildir.Onlar sevgi ve ilgi isterler.Çiçeklerinizle hergün konuşun,okşayın ona sevginizi gösterin ne kadar çabuk büyüdüğünü ve güzelleştiğini göreceksiniz.Şundan emin olun ki sizi duyarlar ve anlarlar.

  Her çiçeğin özel bir bakımı vardır.Örneğin menekşelere suyu alttan vermek gerekir.Yapraklarına su değmemelidir.
  Kaktüsler çok güzel çiçek açarlar ama bunun için mutlaka dışarda olması gerekir(kışın bile).Evin içini pek sevmezler ve çok sulamamak gerekir.
  Bitkilerin çoğu ışığı sever ama ışık direk camdan vurmamalı.Sadece aydınlık ortamlara bırakılmalıdır.

  Bitkilerin iyi büyümesi için toprağın verimi önemlidir.Bunun için hazır gübrelerden ziyade doğal şeyleri seçmek daha doğru olur.Örneğin evde yemek yaparken soyduğunuz patates veya bezelye kabuklarını toprağa gömerseniz doğal gübre vazifesi görür ve daha iyi büyür.

  nazli cicek.jpg

  Bazı bitkilerin ise yapraklarını arada temizlemek gerekir.Böylece daha rahat gaz alişverişi yapacak ve daha canlı gözükecektir.Örneğin kauçuk yapraklarını biraz sulandırılmış sütle silmek daha güzel ve canlı gözükmesini sağlar.

  Son olarak çiçeklerinizin yerini çok fazla değiştirmeyin.Çünkü yerlerini yadırgarlar.
  Hepinize bol çiçekli günler.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Pek çok çiçek çok nazlıdır en ufak bir şeyden zarar görmektedir. En hassas olan bitkilerin başında manolya çiçeği ve menekşeler gelmektedir. Ayrıca çiçek yetiştirenler farketmişlerdir çiçekleriniz ile ne kadar çok ilgilenir ve sulamalarını yaparken onlar ile konuşursanız çiçekleriniz o kadar hızlı büyümekte ve canlanırlar.
+ Yorum Gönder