+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Güneş Enerjisi ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Güneş Enerjisi ile ilgili bilgi
  Güneş Enerjisi hakkında bilgi

  Güneş enerjisi dünya da en çok üzerinde çalışılan enerji türü olmuştur ve güneş enerjisi sadece güneşten gelen ısıyla elde edilen bir enerjidir. Güneş hem dünyamıza hemde diğer gezegenlere enerji verir. Bitkiler, insanlar ve diğer canlılar güneş enerjisinden faydalanır.  Güneş enerjisi veya Güneş erkesi, Güneş ışığından enerji elde edilmesine dayalı teknolojidir. Güneşin yaydığı ve dünyamıza da ulaşan enerji, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır. Dünya atmosferinin dışında güneş ışınımının şiddeti, aşağı yukarı sabit ve 1370 W/m2 değerindedir, ancak yeryüzünde 0-1100 W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970'lerden sonra hız kazanmış, güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  güneş enerjisi isminden de anlaşılacağı gibi güneş enerjisinden yararlanma şeklidir şuan günümüz de önemli bir uygulamadır şuan günümüz de önemi çok fazladır ülkemizde güney doğu da bundan çok yararlanmaktadır.
+ Yorum Gönder


güneş enerjisi ile ilgili yazı,  güneş enerjisi ile ilgili bilgiler,  güneş enerjisi hakkında bilgi,  güneş enerjisi ile ilgili kompozisyon,  güneş enerjisi ile ilgili bilgi,  güneş enerjisi ile ilgili sloganlar