+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Facebook Markasının Doğuş Hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Facebook Markasının Doğuş Hikayesi
  Facebook Markasının Doğuş


  Facebook.jpg

  2004 yılında Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olan Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, başlarda sadece Harvard öğrencileri’nin aralarında iletişim sağlamaları için kurulan interaktif bir siteymiş. Büyük bir ilgiyle karşılanan Facebook’u daha 1.senesi dolmadan Amerika’daki tüm okullar kullanmaya başlamış. 2006 yılında facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açılmış. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibariyle katılım gösterebilmekteymişler. Şimdi de sonuç ortada şuan itibari ile Facebook’a üye olan kullanıcılar 400 milyonun üzerinde. Facebook’un ismini nerden aldığı da oldukça enteresan. Facebook ismini “paper facebooks”‘dan alıyormuş . Bu form A.B.D. üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlere ve çalışanlara doldurduğu, onları tanıtan bir formun adıymış.
 2. Hatice
  Bayan Üye

  Facebook, Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Kuruluş tarihi 4 Şubat 2004'tür. Çevrenizdeki insanlar ile iletişime geçebileceğiniz en bilinen sosyal ağdır.
+ Yorum Gönder