+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Giysilerdeki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Giysilerdeki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar
  Giysilerdeki kırmızı şarap lekesi ne şekilde çıkar?

  Giysilerdeki kırmızı şarap lekesini çıkarmak için sizlere yardımcı olacak birkaç pratik yöntem bulunmaktadır.

  Öncelikle, giysinize kırmızı şarap döktüyseniz ve elinizin altında beyaz şarap varsa, beyaz şarabı lekenin üzerine dökebilirsiniz. Beyaz şarap, kırmızı pigmenti seyrelterek şarap lekesinin kumaştan çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca şarap lekesi üzerine tuz serpebilirsiniz; serptikten sonra birkaç dakika bekleyip; akar su altında yıkayabilirsiniz.

  Kumaştaki şarap lekesini çıkarırken faydası olabilen bir başka püf noktası da sodadır. Bu seçenek, özellikle dışarıda yemek yerken işe yarar; çünkü her restoranda soda mevcuttur.

  Son olarak da temiz bir bezi sodayla nemlendirerek lekeyi emdirebilirsiniz; sonrasında ise şarap lekesi olan bölgeyi akar su altında yıkayabilirsiniz.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Diyelim ki bir davettesiniz ve bir kaza sonucu elbisdenize kırmızı şarap damladı o zaman yapmanı gereke en iyi şey kırmızı şarap lekesinin üzerine hemen beyaz şarap dökmek. eğer bu imkanınız yok ise o zaman eve geldiğiniz zaman elbisenizin üzerine tuz döken daha sonra su ile yıkayın emin olun leke gidecektir.
+ Yorum Gönder