+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Hangi kuşun tüyü eskiden yazı aracı olarak kullanılırdı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hangi kuşun tüyü eskiden yazı aracı olarak kullanılırdı?
  Eskiden yazı aracı olarak kullanılan kuş tüyü hangisidir?

  yazı aracı olarak kullanılan kuş tüyü

  Çok eski çağlarda insanlar, yontulmuşsivri uçlu taşlarıduvarlara çizmek için kullanıyorlardı. Mısırlılar ucu sivriltilmiş kamışları kalem, suyla karıştırılmış kurumu mürekkep yerine kullanarak yazdılar. Yunanlıların ucu sivriltilmiş olan bronzu ya da kemik parçalarınıbalmumuna batırarak yazdıklarıbiliniyor. M.Ö. 500 yıllarında
  ucu sivriltilmiş olan kuş tüyleri Avrupa’da ve Ortadoğu’da kalem olarak kullanılmaya başlandı. Kuş tüyleri en yaygın olarak kullanılan yazı yazma aracı oldu. Uygarlık ilerledikçe yazıyazma aracıda gelişti ve tüy yerini kurşun, çelik, altın, dolma ve tükenmez kalemlere bıraktı.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  tarihte insanlar yazı bulunduğundan beri kağıda taşa veya hayvan derisine bir şeyler yazmıştır. yazmak için ucu sivriltilmiş taşlar , kemikler veya kamışlar kullanmışlardır. Avrupa ve orta doğuda kuş tüyü kalem olarak kullanılmış ve tahta kalemin icadına kadar bu kuş tüyü kalemler kullanılmıştır.
+ Yorum Gönder


hangi hayvanin tuyu ile yazi yazilir