+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda İnsanlarda adaptasyon görülür mü? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  İnsanlarda adaptasyon görülür mü?
  İnsanlarda adaptasyon görülür mü?  Farklı ekosistemlerde yasayan canlılar çevreye uyum sağlamak için belirgin özellikler kazanmıştır. Canlıların belirli ortam koşullarında yasama ve üreme şansını artıran fiziksel yapılar, davranışlar gibi kalıtsal özellikler kazanmasına adaptasyon adi verilir. Canlılar beslenme, barınma, avlanma, üreme ve düşmanlarından korunma gibi yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için adaptasyon gösterirler. Örneğin deve kuşları çok hızlı koşabilmek için uzun ve güçlü bacaklara sahiptir. Penguenler perdeli ayakları sayesinde hızla yüzer ve deri altlarında depoladıkları yağ, soğuk ortamlarda vücut sıcaklıklarını korumalarını sağlar.
  Ayni ekosistemde yasayan canlılar hayatta kalmak için benzer adaptasyonlar geliştirir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  İnsanlarda adaptasyon görmekte. Adaptasyon; bir uyum anlamına gelmektedir.Sürekli başka yerlere giderek veya başka insanlarla yaşayıp oranın geleneklerine alışırız buda bir tür adaptasyondur.
 3. Ziyaretçi
  adaptasyon bir canlının bulunduğu ortama iklime yere uyum sağlamasıdır örneğin mukalemunun renk deyıstırmesı zürafaların uun boylu olması v.b adaptasyon çoğunlukla hayvanlarda görulur ama insanlarda iklim koşullarına göre giyinmek adaptasyondur diyebiliriz.
+ Yorum Gönder