+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Kaşıntı Hastalığı Nedir Ciltte ve Deride Kaşıntı Nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kaşıntı Hastalığı Nedir Ciltte ve Deride Kaşıntı Nedenleri
  Kaşıntı Hastalığı Nedir, Ciltte ve Deride Kaşıntı Nedenleri kısaca

  Arkadaşlar bana hemen şimdi kaşıntı hastalığı ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Kaşıntının birçok nedeni olabilir. Şeker hastalığı, lösemi, sinir bozuklukları, hormon dengesizlikleri, karaciğer bozuklukları, alkol, kahve, tütün vb. kaşıntıya yol açarlar. Hatta, böcek sokmaları ve ihtiyarlık bile kaşıntı nedeni ola-bilir. Gıda alerjileri de kaşıntı yapabilir.

  Kaşıntı Tedavisi

  Her şeyden önce kaşıntı etkeni bulup ortadan kaldırılmalıdır. Basit vakalarda kalamin losyonu etkilidir. Da-ha ciddi vakalarda ağızdan alman ya da merhem halinde uy-gulanan kortikosteroidler yararlıdır. Genellikle, yatıştırıcı ve uyuşturucu nitelikteki antihistaminik maddeler verilebilir, an-cak bu maddeler hastada aşırı duyarlık oluşturabileceğinden deriye uygulanamaz
 2. Zarafet
  Üye

  Vücudun genelinde ya da belli bir bölgede hissedilebilir ve inatçı kaşıntılar sinir bozucu bir seviyeye ulaşabilir. Kaşıntının sebepleri Kuru Cilt, Güneş Işınları, Cilt Hastalıkları ve Enfeksiyonlar, Kurdeşen, Hamilelik Ve kullnılan ilaçlar olabilir.
+ Yorum Gönder


kasinti hastaligi