+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Halk arasında ZONA olarak bilinen rahatsızlık tehlikeli midir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Halk arasında ZONA olarak bilinen rahatsızlık tehlikeli midir?
  Zona tehlikeli midir

  Arkadaşlar sizce zonanın bir tehlikesi var mıdır?

  Atlatması zor bir hastalıktır.Günümüzde antiviral ilaçlarla çok daha kolay kontrol altına alınabiliyor. Erken tanı oldukça önemlidir. Çocukluğumuzda geçirdiğimiz su çiçeği hastalığının virüsünden kaynaklanan bir hastalıktır. Su çiçeği virüsü bu hastalığı geçiren herkesin deri altında uyku halinde kalır. Vücudun direncinin kırıldığı dönemlerde, aşırı stres, iyi beslenememe,ağır hastalık gibi etkenlerle bu virüs canlanır. Sinir ucundan kaynaklandığı için oldukça ağrılı bir hastalıktır.Bölgesel bir hastalık olan zonayı kişiler tam olarak bilemediklerinden yanlış tedaviye yönelmekte ve bu da hastalığı zorlaştırmaktadır.Kırmızı döküntüyle başlayan bu hastalık zamanla su toplamakta ve büyük döküntülere sebebiyet vermektedir. Kişi hastalıktan üç gün sonra tedaviye başlarsa bir haftada düzelebilmekte iken bu süre uzadığında ağrısı ve süresi artış göstermektedir.Genellikle vücut direncine bağlı olarak yaşlı kişilerde daha sık görülen bir hastalık olmasına rağmen bazen çocuklarda da görülebilmektedir.%90 üzerinde bulaşıcı değildir ama nadir de olsa su çiçeği olarak bulaşabilir.Tekrarlama genel olarak görülmez.En riskli olan bölge ise göz sinirinin tutulmasıyla gözdür.Doğru tedavi edilmezse körlüğe kadar gidilebilir.Göz kapağı ve çevresinde kızarıklık,ağrı,içi su dolu kabarcık gibi belirtileri vardır.Cilt ve göz doktor tedavisi büyük önem taşır.
 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Zona hastalığı virüsü, sinir hücrelerin köklerine yerleşir ve yumurtlar. Yumurtlama döneminde deride yanığa benzeyen kızarıklık olur kaşınır ve ağrı olur.Bazı hastalarda uzun süre virüs atılmayabilir.
 3. Ziyaretçi
  Zona nın ilacı nedir oğlum 22yaşğnda nasıl geçer
 4. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Zona nın ilacı nedir oğlum 22yaşğnda nasıl geçer
  bu hastalıkta doktora gitmeniz lazım kendi başınıza tedavi yada ilaç kullanamazsınız çok geçmiş olsun

 5. Ziyaretçi
  Annem bu hastalığa yakalandı tehlikeli bir hastalık mıdır?

 6. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Annem bu hastalığa yakalandı tehlikeli bir hastalık mıdır
  zona hastalığı zor bir hastalıktır doktora gidin annenize çok geçmiş olsun

 7. Ziyaretçi
  Eline gözüne yüzüne surmemeliyiz yoksa oralarda da zona cikabilir

+ Yorum Gönder


zona hastalığı tehlikeli midir,  zona hastaligi tehlikelimidir,  zona tehlikelimi,  zona tehlikelimidir,  zona hastalığı tehlikelimidir,  zona tehlikeli bir hastalık mıdır