+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Gözeneklerin Geniş Olmasının Nedeni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Gözeneklerin Geniş Olmasının Nedeni
  Gözeneklerin geniş olma nedeni nedir


  Ah bu cilt sorunları bir çok insan bu durumdan şikayetçi özellikle karma ve yağlı ciltlerde bu durum daha belirgin. Bu durumu tamamen yok edemeyebilirsiniz fakat yüzünüzdeki sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Evde cilt temizliğinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Temizleyici vb. şeyler kullanın.

  Cilt gözeneklerinin geniş olması genetik, yaş ve cilt tipine bağlıdır. Yani bu nedenleri tamamen ortadan kaldırmanız ve sürekli sıkı gözeneklere sahip olmanız mümkün değil. Ancak düzenli olarak cilt temizliği yapar evde doğal cilt maskeleri kullanırsanız gözeneklerde yağ ve kir birikmesini engelleyebilir, sivilce ve siyah noktalardan korunarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  En iyi yöntem cilt temizliğimize önem vermektir.Cildimizi losyonlarla temizleyebiliriz.Sivilcelerimizi ve siyah noktaları sıkmayın daha kötü oluyor sonra izi de kalıyor.
 3. Kelebek Kız
  Devamlı Üye
  Cilt gözeneklerinin açılmasının veya büyük olmasının ana nedeni genetiktir. Ancak kötü cilt bakımı ve güneşte uzun süre kalmak da gözeneklerin açılmasına, sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olabilir bunun cilt temiziliğinizi ihmal etmemelisiniz.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Geniş gözenek yağlı ciltlerde daha çok görülür. Geniş göz<enekli cildi düzeltmek zor olsa da siyah noktaların oluşumu önlenebilir. siyah noktalardan kurtulmak için cilt temizliğimize dikkat etmeliyiz.

+ Yorum Gönder