+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Stres saç döker mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Stres saç döker mi?
  Saç dökülmesi neden olur?

  Stresin de etkisi olduğu söylenmekte ancak saç dökülmesi genelde hastalıktan veya genetik bir durumdan meydana gelir. Siz yine de stresten uzak durmaya çalışın. Çünkü bir sürü hastalığa zemin hazırlar.

  Saç dökülmesinden şikayet eden kadın ve erkeklerin sayısı artıyor. Saç dökülmesinin özellikle kadınlarda stresle daha yakından ilişkili olduğu belirtiliyor. Ani ve ağır üzüntüler, depresyon süreçleri, stresler, korku ya da endişeler, duygusal gelgitler kadınlarda erkeklere oranla saç dökülmesini daha fazla etkiliyor. Ayrıca saç dökülmesini problem haline getirip bunun stresini yoğun bir şekilde yaşayan kadınlarda sorun daha da şiddetlenebiliyor. Eğer saç dökülmesi probleminiz varsa bunun altına önemli bir ruhsal sorunun olup olmadığını gözden geçirin. Ve gerekiyorsa bir psikiyatri uzmanı veya psikologdan yardım isteyin. Vitamin ve mineral eksiklerinin, özellikle Demir ve Çinko eksikliğinin, vejetaryenlik, tiroid bezi tembelliği, uyku bozuklukları, hormonal bozukluk ve dengesizliklerin de saç dökülmesine yol açabileceğini hatırlatalım 2. Emine
  Devamlı Üye

  Evet maalesef ki stres saç dökülmesine neden olur. Bu durum bayanlarda erkeklere göre daha fazladır. Erkeğin kel olması alışıla gelmiş bir durumdur fakat bayanlar bu duruma dayanamaz saçları döküldükçe stres yaparlar bu da dökülmeyi daha da arttırır. Unutmayın ki bu sorunu çözebilirsiniz. İlgili kişilerden yardım talebinde bulununuz.
 3. Kelebek Kız
  Devamlı Üye
  stres saç dökülmesine neden olur bu yüzden stresi hayatınızdan çıkarın.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Stres saç dökülmesinin başlıca nedenidir.Sınavlar, hayat şartlarının ağırlığı vb durumlar stresi arttırmaktadır streste saç dökülmesine neden olmaktadır. saçlarımızın dökülmesini önlemek için stresten mümkün olduğunca kaçınmak daha rahat daha esnek olmaya gayret göstermeliyiz.

 5. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  saç dökülmesinin birinci nedeni stres ve stres bir çok hastalığı tetiklıyor en önemlısı stres ve sıkıntıdan uzak durmak

+ Yorum Gönder


stres saç döker mi,  gsitres saç dökermi