+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Eritema Multiforme Neden Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Eritema Multiforme Neden Olur
  Eritema Multiforme Hakkında Bilgi?

  Arkadaşlar lütfen bana Eritema Multiforme ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  EM' nin nedeni çoğunlukla saptanamaz. Olası nedenler aşağıda sınıflanmıştır:

  1.Viral infeksiyonlar(özellikle uçuk)
  2.Mikoplazma pnömonia infeksiyonu(bir çeşit akciğer infeksiyonu)
  3.İlaçlar
  4.Aşılama
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Deri hastalığı olarak tanımlanmıştır.Genelikle yüzde ve gövdede su toplaması ağırlıktadır.Kızarık ve kaşıntılar da meydana gelebilir. 40'lı yaşlarda daha fazla görülür.Nedeni tam olarak bilinmemekle beraber ilaçlardan kaynaklandığı söylenir.
 3. Ziyaretçi
  Bu hastalığı geçirmiş biriyim, bu hastalık bağışıklık sisteminin Zayıflaması ve strese bağlı artış gösteren ve tekrar eden bir hastalık. Bunu bir dönem baskılayıcı ilaçlarla tedavi etmeye çalıştılar.Çapa'nın Anabilimdalı başkanı bile baktı zamanında bana.hatta o kadar belirgindi ki amfide öğrencilere gösterdiler. İstanbul'da 6 profesör baktı ancak çözüm bulamadı.hepsi baskılayıcı ilaçlar verdiler.en sonunda Akdeniz Üniversitesi'nde profesör Şahin bey bunun bağışıklık sisteminin zayıflığı nedeniyle ve strese bağlı oluştuğunu söyledi. Her ay 300_400 liralık ilaç kullanıyordum ama geçmiyordu ve sürekli tekrar ediyordu. Doktorlar ömür boyu bunu yaşayacağımı söyledi hep. En sonunda dr. Şahin bey tedavi olarak 6 ay boyunca hiç aksatmadan imunex isimli ilacın kullanmamı söyledi. Ve geçti. Bunu daha sonra çapanın profesörüne söyledim ama beni kaale almadılar.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Eritema multiforme hastalığı bağışık sisteminin aşırı zayıflaması ve strese bağlı görülen bir hastalıktır. 40lı yaşlardan sonra daha fazla görülmektedir.Tedavi olarak baskılayıcı yöntemler kullanılmaktadır.

+ Yorum Gönder


eritema multiforme nedenleri,  eritema multiforme nedir,  eritema multiforme neden olur,  eritema multiforme hastalığı neden bulaşır