+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Rosacea nasıl tanınır şikayetleri neler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Rosacea nasıl tanınır şikayetleri neler
  Rosacea Nedir

  Arkadaşlar hemen bana Rosacea hastalığı ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  rosacea1.jpg

  Rosecea da yüzde küçük, kırmızı, bazıları da iltihaplı kabarcıklar olabilir. Deri yüzeyinde bir çok ince kılcal damar vardır. Bu yüzde kalıcı bir kızarıklığa neden olur. Rosaceanın daha ilerlemiş şekli rinofima olarak bilinir. Rinofima da yağ bezleri genişlediğinden kabarık kırmızı bir burun ve çene görüntüsü vardır. Rinofima kadınlarda nadir görülür.

  Hastaların yaklaşık % 50 sinde göz tutulumu vardır. Bazı rosacea hastalarında konjuktivit denen, gözde yanma batma ile seyreden bir durum ortaya çıkabilir. Bu durum tedavi edilmezse gözde ciddi reaksiyonlara neden olabilir.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Bu hastalık zaten oldukça âşikâr bir hastalıktır. Yani yüzde hemen kendini gösterir. Kızarıklık, baloncuk ve iltihaplı kabarcıklar meydana getirir. Ayrıca gözde sorunlar yaratabilir. Çabuk tedavi edilmesi gerek.
 3. Kelebek Kız
  Devamlı Üye
  Hastalık ilk başladığında kendiliğinden iyileşip tekrar edebilir. Fakat deri rengi normale dönmüyorsa ve sivilce benzeri kızarıklıklar kılcal damar genişlemeleri mevcut ise muhakkak bir dermatoloji uzmanına muayene olunuz. Bu durum nadiren kendiliğinden gerileyebilir genellikle yıllar sürer tedavi edilmezse hastalık kötüleşir.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Rosacea ciltte isilik şeklinde içi su dolu küçük baloncuklar şeklinde oluşur. Tekrar eden bir hastalıktır. İltihaplı bu baloncuklar çabuk tedavi edilmediği takdirde göz hastalıklarına neden olabilmektedir.

+ Yorum Gönder


rosace nerelerde gorulur