+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Rosacea hastaları neler yapmalı nelerden sakınmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Rosacea hastaları neler yapmalı nelerden sakınmalı
  Rosacea hastaları neler yapmalı nelerden sakınmalı kısaca

  Arkadaşlar sizce Rosacea hastaları neler yapmalı nelerden sakınmalı hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

  Rosacea hastalığından En iyi korunma yolu yüzde kızarıklık oluşturan nedenlerden uzak kalmaktır.bunu için de sık sık yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir.

  rosacea3.jpg
  Rosaceanın gerçek nedeni bilinmemektedir. En iyi korunma yolu yüzde kızarıklık oluşturan nedenlerden uzak kalmaktır.
  Sıcak içeceklerden, baharatlı gıdalardan, kafeinli ve alkollü içeceklerden kaçının. Alkol rosacea hastasının bulgularının şiddetlendirmekle beraber, hiç alkol alınmasa da hastalık şiddetli olabilir. Bu durum alkolizm ile yakından ilişkilidir.
  Rosacea hastaları güneşten korunmalıdırlar. Güneşten korunmak için şapka takmalı ve 15 faktörün üzerinde güneşten koruyucu kullanmalıdırlar. Sıcak ve soğuk hava hastalığın bulgularını arttırabildiğinden kaçınılmalıdır.
  Yüzü ovuşturmak ve masaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Yüzün ovuşturulması deriyi tahriş ederek kızarıklığı arttırır.
  Serin ortamda egzersiz yapın. Fazla sıcak ortamda kalmayın.
  Tahriş edici kozmetik ürünlerden kaçının. Sprey kullanırken yüzünüze gelmesinden kaçının. Yüzünüzde kızarma oluşturan gıda, ürün, aktivite, ilaç ve diğer tetikleyici faktörlerden uzak durun.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Bu hastalıkta en önemli belirti yüzde ortaya çıkan genişlemiş damarlardır.Bu hastalığa yol açan etkenlere göre tedavi uygulanmalı.günümüzde lazer tedavisi iyi bir sonuç vermektedir.Ama bu tedaviyi uygulamak için cildin güneşe çıkmadığı dönemde yapılmalıdır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Bu hastalık en çok alkol tüketen kişilerde görülür. Bu hastalıktan korunmak için yüz sık sık yıkanmalı güneş koruyucu kullanılmalı güneşte şapka kullanmaya dikkat edilmelidir. Cilde zarar verecek kozmetiklerden uzak durulmalı yüz fazla ovulmamalıdır.
+ Yorum Gönder