+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Yüzdeki siğillere incir sütü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Yüzdeki siğillere incir sütü
  İncir sütü Sivilceye iyi gelir mi

  Arkadaşlar benim yüzümde sivilceler var sizce incir sütünü sivilceye sürersem iyi gelir mi açıklar mısınız?

  siğil (verruca)

  Normalde siğiller virüsler tarafından oluşturulur, yani gerçekte derinin bir enfeksiyon hastalığıdır. Ama günlük yaşamda bu gerçeğin pek önemli bir rolü yoktur. Çünkü siğillerin oluşmasındaki en önemli etken, virüslerin etkisinden ziyade derinin duyarlılık derecesidir. Eğer deri duyarlı ise, genellikle ellerde, üstderi hücrelerinde siğiller oluşur. Yaşlılık siğilleri ise genellikle gövdede, ama boyunda, yüzde ve koltuk altı bölgesinde de oluşabilir. Bu tür siğillerin oluşum nedeni, yaşlı kişilerin derilerinde fazla miktarda yağ birikimidir. Bu durumlar herhangi bir tedavi gerektirmez.

  Yüzdeki siğiller1.jpg
  Arnika esansı(tentürü): Arnika(Arnica montana) esansının hazırlanmasında taze çiçeklerin sarı yaprakları kopartılarak bir şişeye 2/3 oranında doldurulur ve üstüne 38-40 derecelik kanyak veya votka eklenir. Sıvı çiçekleri örtmelidir. En azından iki hafta boyunca sıcak bir yerde bekletilen şişe arada bir çalkalanır. Süre sonunda tülbentten www.alasayvan.net geçirilerek süzülür ve koyu renkli bir şişede muhafaza edilir.

  Böyle hazırlanan arnika esansı ile ıslatılan bir pamuk günde birkaç kere siğillerin üstüne bastırılır.

  Aynısafa özsuyu: Taze aynısafa bitkisinin(yaprak, çiçek, sap) özsuyu siğilleri ve uyuzu ortadan kaldırır. İnce kıyılmış bitkinin özsuyu bir meyve sıkacağı aracılığıyla elde edilir. Taze özsu gün boyunca pek çok kere siğillerin www.alasayvan.net üstüne sürülür.

  Kırlangıçotu özsuyu: Kırlangıçotu özsuyu da tedavi edicidir. Taze bitkinin yer üstündeki, tümü, iyice yıkandıktan sonra ince kıyılır ve www.alasayvan.net henüz nemliyken mutfak robotuna atılır. Elde edilen taze bitki özsuyu gün boyunca pek çok kere siğillere sürülür.

  İsveç Şurubu: Şurupla ıslatılmış bir pamuk parçasıyla siğiller, yok oluncaya kadar sık sık nemlendirilirler.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  incir sütünün iyi geldiği söyleniyor.Çevremde bir kaç kişi uyguladı gayet iyi geldi. Ama gene de doktora gitmeden sağdan soldan duyma şeylerle yüzünüze bir şey sürmeyin.
 3. Ziyaretçi
  İncir sütü sürdüm siğillere geçmedi ne yaptıysam geçmedi
 4. Fatma
  Administrator
  İncir sütü sürdüm siğillere geçmedi ne yaptıysam geçmedi
  Herhangi bir ilaçla geçmeyen siğillere cerrahi yöntemle giderebilirsiniz.

 5. Eleman
  Devamlı Üye
  Yüzdeki siğillerin nedenleri virüslerdir. bütün siğillerin nedeni aynı virüs türü olmadığı için incir sütü bazı siğilleri geçirebiliyorken bazılarını geçirememektedir. İncir sütü kullanılmasına rağmen siğilleriniz geçmemişse siğillerin lazer ile yakma veya dondurma işlemi ile tedavi etmek mümkündür.

+ Yorum Gönder


incir sütü siğile iyi gelirmi,  incir sütünün cilde zararları,  incir sütü sivilceye iyi gelirmi,  siğile incir sütü iyi gelirmi,  incir sütü siğil,  incir sütü cilde iyi gelirmi