+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Solaryum Zararlı Mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Solaryum Zararlı Mıdır
  Solaryum zararlı mıdır zararlıysa ne yapılmalıdır

  Arkadaşlar sizce solaryum zararlı mıdır hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Solaryum Zararlı Mıdır hakkında bilgi

  Solaryum, son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören, sağlık ve estetik ile yakından ilgili bir konudur..


  solaryum.jpg

  Solaryum, son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören, sağlık ve estetik ile yakından ilgili bir konudur. Bronz bir tenin kişiyi ne kadar canlı, dinamik ve güzel gösterdiği bir gerçektir. Ancak hemen her konuda olduğu gibi, solaryumu kullanırken de dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunun yanısıra, bugün dünyada solaryumun faydası ve zararı konusunda tartışmalar hala sürmektedir.Ozetle basligimizi da olusturan soruya cevap olarak SOLARYUM hem zararli hem de yararli diyebiliriz….

  Zararlari
  - Gözde katarak oluşumuna sebep olabilir.
  - Yanıklar
  - Deri kanseri gelişimi. ( A.B.D’de yapilan son aratirmalarla solaryumda kullanilan UV.A isinlarinin deri kanseri riskini artirdigini ortaya koymustur )
  - Erken deri yaşlanması.
  Solaryum esnasında aynı zamanda Uv A ışını yayılımı olduğundan dolayı bu ışın deride ,kanser haricinde birtakım zararlara da yol açar.
  Vücut savunma sistemine zarar verebilmektedir.
  Ayrıca bazı losyon, nemlendirici ve tedavi kremleri ile reaksiyona girerek vücuda zararlı olabilirler.

 3. Fatma
  Administrator
  Bronz teni sevenlerin vazgeçilmezi arasındadır solaryum. Ama doğal yöntemlerle bronzlaşmak varken. Hem doğal olmayan hemde zararlı bir yöntemle bronzlaşmak çokta doğru değil.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Solaryum bronz teni sevenlerin tercih ettikleri bronzlaşma şeklidir. Solaryumda kullanılan ışınlar ciddi cilt problemlerine neden olmaktadır. Ciltte ciddi sorunlara neden olabilmektedir. cilt yanıkları cilt kanseri gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

+ Yorum Gönder