+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Sakal İltihabı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sakal İltihabı Nedir
  Sakal İltihabı Nedir kısaca

  Arkadaşlar sizce sakal iltihabı nedir bana kısaca açıklar mısınız?
 2. Diyar
  Yeni Üye

  Sakal İltihabı Hakkında Bilgi

  Sakal İltihabi.jpg

  Erkeklerde görülen ve erkek sağlığını ilgilendiren hastalıklardan birisidir. Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesindeki kıl köklerinin iltihabı hastalığıdır. Hastalığın sebepleri genel olarak daha çok mikroplar ve mantarlar oluşturmaktadır. Mantarın sebep olduğu sakal kökü iltihabında daha çok hijyen ve steril olmayan tıraş bıçaklarının kullanılması ile ortaya çıkmaktadır.

  Berberlerde kullanılan tıraş bıçaklarının kişiye özel olarak kullanılması ya da kullanılan bıçakların dezenfektan işleminin yapılmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sakal kökü iltihabının belirtileri arasında kaşıntılı, yer yer kabarık, belirli yerlerde ve kısımlarda görülen bir tahriş bulunmaktadır. Sonra bu mantarlar çoğalarak sakal köklerine yerleşerek iltihap oluştururlar.

 3. Fatma
  Administrator
  Özelikle sakal ve bıyık kılların kökünde oluşan bir iltihaptır. Tedavisi mümkün ama eğer ilaç tedavisi sonuç vermezse kılları cımbızla kökünden çekerseniz iltihaptan kurtulacaksınız.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Sakal ve bıyık iltihabı steril olmayan tıraş malzemelei kullanımı sonucu oluşan kıl kökü iltihabıdır.sakal iltihabını önlemek için yapılabilecekler traş bıçaklarının kişiye özel kullanılması berberde tıraş olunuyorsa sterilize edilmiş tıraş bıçaklarının kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

+ Yorum Gönder