+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Hangi Sivilce Izleri Tedavi Ile Silinebilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi Sivilce Izleri Tedavi Ile Silinebilir
  Hangi sivilce izleri tedavi ile silinebilir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Hangi sivilce izleri tedavi ile silinir

  Hemen hemen tüm sivilce izleri tedavi edilebilir. Çok çukur olmayan hafif kırmızı , deri yüzeyiyle aynı seviyede olan izler kolaylıkla tedavi edilebilir. Ancak deriden oldukça alt kısımda duran sivilce izlerinin tedavisi daha zordur fakat doğru yöntem ve doğru tedavi kullanılarak bu tarz sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür. İyileşme oranı yüzeysel izlerde % 80, % 90 oranlarındadır.

  sivilce izleri tedavisi.jpg

  Çok derin olan sivilce izlerinde başarı oranı % 70 ile % 50 arasında değişir. Bu başarının oranı kişinin yaşı, sigara içip içmediği, ten rengi ve derisinin yapısıyla doğru orantılıdır. Örneğin kişi açık tenliyse çok rahat bir şekilde tüm uygulamalar yapılabilir ama esmer tenliyse bu tür uygulamalar daha hafif şekilde yapılmalı çünkü esmer tenlilerde leke kalma ihtimali daha yüksektir.
 3. Ziyaretçi
  Bnde lazer yaptirmak. Istiyorum yardimc I olurmusunuz.
 4. Fatma
  Administrator
  Bnde lazer yaptirmak. Istiyorum yardimc I olurmusunuz.
  Sivilce lekeleri için lazer yaptıracaksanız. Öncelikle yapmanız gereken; uzman bir hekime görünmek ve onay lacaksanız lazer olun.

 5. Eleman
  Devamlı Üye
  Sivilce izleri deri ile aynı yüzeyde ise tedavisi kolay olacaktır çukurlaşmış sivilce izlerini tedavi etmek daha zordur. ve lazer tedavisi gerektirmektedir. Lazer tedavisi yaptıracak kişilerin tedaviyi uzaman kişilere yaptırmalıdırlar.

+ Yorum Gönder