+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Eğitimde Oyunun Yeri Ve Önemi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Eğitimde Oyunun Yeri Ve Önemi nedir


  Eğitimde Oyunun Yeri Ve Önemi


  Oyun çocuk için yadsınamayacak kadar önemli bir yere sahiptir. Çocuk için önemli olan bir başka hususta onun eğitimidir. Bu durumda çocuk için oyunu eğitim aracı olarak kullanmak bu konuda çok önemli bir fayda sağlar.

  Eğitici yönlü oyunlar çocuğun zihin gelişimi açısından önemlidir. Çocuğa onu mantık kurmaya yönlendiren oyunlar oynatmak, onun düşünme, durumlar arasında bağ kurma ve buna uygun davranma becerisi kazanmasına katkıda bulunur. Bu nedenle eğitimi oyunla harmanlayarak çocuğa sunmak, onun öğrenmesi gerektiği konuları daha sağlam ve kalıcı bir şekilde almasını sağlar. Bu konu ile ilgili bazı eğitimciler çocuğun sahip olduğu mevcut yetenek ve güçlerin açığa çıkarılmasında oyunun etkisine dikkat çekmişlerdir.

  Özellikle evde anne-babanın bilgisayarda oynanabilen online oyunlardan seçtikleri, çocuğun eğitimi için faydalı olabileceği düşünülen oyunların oynatılması çocuğun ilgisini çekecek, onun oynarken hem eğlenmesini hem de gerekli bilgileri alması için temelinin oluşmasını sağlayacaktır. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Okula gitmekten ve ders çalışmaktan sıkılan çocuğunuz varsa, okulu ve ders çalışmayı eğlenceli bir hale getirin. Bunu eğitici oyunlarla yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder