+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Penguenler | Çocuklara Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Penguenler | Çocuklara Hikayeler

  Penguenler masalı


  Penguenler.jpg

  P E N G U E N L E R
  Anne penguen yumurtladıktan kısa bir süre sonra kış bastırır. Bunun üzerine anne penguenler, yumurtaları erkek penguenlere bırakarak besin aramak için denize dönerler. Baba penguen yumurtayı donmaktan korumak için ayaklarının üstünde taşır. Kalın tüyleri yumurtayı soğuktan koruyacaktır.
  Bu çok zorlu bir dönemdir. Çünkü erkek penguenler yerlerinden kıpırdayamadıkları için beslenemezler.
  Bahar aylarında minik penguen yavruları dünyaya gelir. Onları soğuktan koruyacak yağ tabakaları henüz oluşmadığı için hala babalarının ayaklarının üzerindedirler. Yavrunun ilk besini, babasının onun için kursağında sakladığı süttür. Baba penguen dört ay boyunca aç kaldığı halde olağanüstü bir fedakarlıkta bulunmuş, kursağındaki besini yemeyerek yavrusu için saklamıştır. Tam bu dönemde anne penguenler açık denizden kıyıya dönerler. Onlar da bu dört ay boyunca boş durmamış, sürekli avlanarak yumurtadan çıkacak yavru için kursaklarında besin depolamışlardır. Anne penguenler gelir gelmez, dört aydır aç bekleyen baba penguenler avlanmak için denize dönerler.
  Evrim teorisini savunanlar, bir penguenin dört ay boyunca yavrusu için açlığa ve soğuğa dayanmasını hiçbir şekilde açıklayamazlar. Bu canlılara böylesine büyük bir fedakarlığı yaptıran kimdir? Ayaklarının üstünde 4 ay boyunca yavrusunu taşıtan kimdir? Üstelik bütün penguenlerin aynı fedakarlığı göstermesini onlara ilham eden kimdir? Bu soruların tek bir cevabı vardır. Penguenleri Allah yaratmıştır. Yavruları için yaptıkları benzersiz fedakarlıkları bütün penguenlere Allah öğretir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Penguenler bildiğiniz gibi çoğunlukla soğuk yerlerde yaşayan ve çokta zeki olmayan hayvanlardır. insanları etkileyen şey penguenlerin o tatlı yürüyüşleridir. çocukların hayal gücünü geliştiren bir hikayede penguenler ile ilgili yazılan masal ve hikayeler örnek olarak verilebilirler.
+ Yorum Gönder


penguenler,  penguen,  yavru penguenler,  yavru penguen,  penguins,  penguen resimleri